Slovenskí volejbalisti zvíťazili v Gruzínsku a potvrdili druhé miesto

20.08.2022 Celý región

Tbilisi 20. augusta (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti potvrdili druhé miesto v F-skupine kvalifikácie ME 2023. V sobotnom záverečnom stretnutí zvíťazili na palubovke Gruzínska v Tbilisi hladko 3:0 a budú čakať na výsledky zápasov v ďalších skupinách.

Slováci získali celkovo dvanásť bodov, do tabuľky druhých tímov si však preniesli iba šesť bodov za dve víťazstvá nad Maďarskom a skóre 7:7. Výsledky proti poslednému Gruzínskemu sa im škrtli, keďže účinkovali v štvorčlennej skupine. Postúpi päť najlepšie umiestnených družstiev, Slovákom patrila tretia priečka, ale v sobotu od 19.00 h hrali tri tímy, ktoré ich mohli predstihnúť: Dánsko, Čierna Hora a Chorvátsko.

Z "efka" postúpilo priamo Španielsko, ktoré privíta v nedeľu o 20.00 h tretie Maďarsko.

Slováci boli na palubovke Gruzínska, ktoré nezískalo v doterajšom priebehu kvalifikácie ani set, jednoznačným favoritom. Túto úlohu od úvodu bez problémov naplňovali, duel odštartovali päťbodovou šnúrou, ktorá predznamenala vývoj stretnutia. Slováci premenili hneď prvý setbal a uspeli pomerom 25:12. Druhé dejstvo bolo podobne jasné, hostia dovolili domácim iba o tri body viac a po druhom setbale zvíťazili 25:12. Slováci si u outsidera nepripúšťali stratu setu a za týmto cieľom suverénne kráčali aj v treťom dejstve. Z 10:7 odskočili na 17:7 a zápas doviedli do víťazného konca po druhom mečbale.

kvalifikácia ME 2023 - F-skupina:

Gruzínsko - SLOVENSKO 0:3 (-12, -15, -16)
67 min, rozhodovali: Yilmazgil (Tur.) a Twardowski (Poľ.)